Szersze wyjaśnienie dlaczego wystawiłem negatywny komentarz, użytkownikowi Allegro o nicku "przemas1975k" po aukcji numer: 938461453 po której okazało się, że chytry dwa razy traci.

Wystawiłem na aukcji 938461453 pierścionek ze złota. W opisie aukcji wyraźnie zaznaczyłem, że nie jest cechowany i dlatego wystawiam go w cenie złomu złota na podstawie wyceny dokonanej przez jubilera. Aukcję wygrał "przemas1975k". Po aukcji otrzymałem od niego kilka głuchych telefonów, w tym jeden w środku nocy oraz maila z pytaniem jakiej próby jest to złoto. Odpisałem, że zgodnie z opisem na aukcji nie jest cechowany. "przemas1975k" napisał, że rezygnuje bo jak zasugerował, to co sprzedaję wcale nie jest złotem.

Po tygodniu złożyłem w Serwisie wniosek o zwrot prowizji. "przemas1975k" napisał swoje wyjaśnienie, w którym ponownie sugeruje, że jestem oszustem bo sprzedaję podróbkę złota. Patrząc na jego kartę komentarzy, a szczególnie na historię komentarzy negatywnych widzę, że to nie pierwszy taki przypadek.

Ze swej strony oddałem pierścionek do Urzędu Probierczego, do cechowania. Zapłaciłem 6 zł i okazało się, że ten konkretny pierścionek wykonany jest ze złota 14 karatowego (próba 585). Dzięki temu wiem, że w cenie złomu warty jest 120 zł a nie 85 zł jak myślałem wcześniej.